Potrzebujesz pomocy?
Skontaktuj się z nami
zadzwoń
+49 798 732 962
napisz e-mail
kontakt@kursybron.pl
e-mail biznesowy
biznes@kursybron.pl
Wyślij nam wiadomość
Często zadawane pytania
Dostęp do kursów online wygasa po 365 dniach od dnia zakupu kursu, natomiast dostęp do kursów może być przedłużony na kolejne 365 dni
Jeśli chodzi o pozwolenie na broń do celów kolekcjonerskich realny czas uzyskania takiego pozwolenia to 2 – 3 miesiące. Czas ten może być nieco wydłużony w zależności od KWP. Jeśli przez 2 miesiące poświęcisz godzinę czasu dziennie na naukę, to powinieneś zdać bez problemu. Pracownicy ochrony, którzy chcą pracować z bronią zdają taki sam egzamin i często nie przechodzą żadnego szkolenia. Są przypadki, że kilku moich kolegów przygotowali się do egzaminu w 2 tygodnie i go znali. Wszystko zależy jakie masz trudności z przyswajaniem wiedzy. Natomiast nie jest to egzamin, którego zdanie graniczy z cudem, wręcz przeciwnie, jeśli będziesz postępować zgodnie z kursem i nauczysz się, to nie będziesz mieć problemów z egzaminem. Osob, które zdały egzamin na pozwolenie na broń Policji twierdzą, że test nie był trudny. Osoby, które oblały przyznają, że byli niewystarczająco przygotowani. Praktyka na strzelnicy, to 2 – 3 treningi po około 2 h każdy. Zdarza się, że ktoś potrzebuje więcej treningów strzeleckich.
Tak, oczywiście, możemy rozłożyć płatności na raty np za pomocą PayU, PayPal. W tym celu prosimy o kontakt na kontakt@kursybron.pl
Tak, oczywiście. Nie ma żadnych zakazów używania broni do innych celów niż pozwolenie na broń zostało wydane. Jak najbardziej można legalnie strzelać na strzelnicy z broni posiadanej w ramach pozwolenia na broń do celów kolekcjonerskich.
Tak. Można brać udział w zawodach sportowych z bronią palną zarejestrowaną do celów kolekcjonerskich ponieważ nie istnieją żadne zakazy używania broni do innych celów niż pozwolenie na broń zostało wydanie. Natomiast bardzo ważna kwestia, broń z jaką chcesz wziąć udział w zawodach sportowych musi odpowiadać rodzajowi broni sportowej, tzn. nie ma znaczenia do jakich celów jest zarejestrowana broń, ważne odpowiadała rodzajowi broni sportowej. Przykład: Chcę strzelać w zawodach dynamicznych konkurencję standard pistoletem centralnego zapłonu Glock 17 kaliber 9 mm Luger. Taką broń można posiadać do różnych celów (ochrona osobista, sportowy, kolekcjonerski, pamiątkowy. Nie ma znaczenia do jakich celów broń jest zarejestrowana. Inny przykład: zawody sportowe: pistolet sportowy bocznego zapłonu. Broń do tej konkurencji można posiadać w ramach pozwolenia na broń do celów sportowych, kolekcjonerskich, pamiątkowych. Nie ma znaczenia do jakich celów mamy pistolet zarejestrowany. Ważne aby regulaminowo odpowiadał cechom sportowym, czyli jak najbardziej taką konkurencję można strzelać np pistoletem bocznego zapłonu Margolin kal .22lr zarejestrowanym do celów kolekcjonerskich. Należy pamiętać, że jeżeli chcemy uprawiać sport w ramach Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego musimy mieć kwalifikacje sportowe w postaci licencje zawodnika sportowego wydaną przez Polski Związek Strzelectwa Sportowego, natomiast jest bardzo dużo zawodów organizowanych w Polsce, które są organizowane poza strukturami PZSS.
Tak, oczywiście. Istnieje prosta droga do uzyskania pozwolenia na broń krótką oraz broń bocznego zapłonu z lufami gwintowanymi o kalibrze do 6 mm. Polecam z czystym sumieniem pozwolenie na broń do celów kolekcjonerskich. Będziesz musiał zdać egzamin przed organem Policji, który w porównaniu do egzaminu, który zdałeś w PZŁ jest dużo prostszy. Zapraszam do wzięcia udziału w kursie na pozowlenie na broń do celów kolekcjonerskich. Przypominam natomiast, że z godnie w prawem łowieckim zabronione jest polowanie oraz dobijanie postrzałka z broni krótkiej oraz małego kalibru.
Przed zakupem 50-ątego egzemplarza broni musisz mieć magazyn broni. Przypominam, że w magazynie broni również obowiązują urządzenia do przechowywania broni minimum w klasie S1 wg normy PN-EN 14450. Po zarejestrowaniu 50-ątego egzemplarza broni spodziewaj się kontroli sprawdzenia warunków przechowywania broni.
Nie, choć są wyjątki, że udało się to kilku osobom. Przez internet przygotujesz się z części teoretycznej do egzaminu, budowy broni, nazewnictwa części, zasad bezpieczeństwa oraz jesteś w stanie w zaciszu domowym trenować techniki celnego strzelania na sucho. Natomiast aby zdać egzamin na pozwolenie na broń należy przynajmniej 2 – 3 razy udać się na strzelnicę i odbyć wyszkolenie strzeleckie na dowolnej strzelnicy, albo na kilkudziesięciu obiektach z nami współpracującymi.
To zależy od województwa. Ale generalnie egzamin na pozwolenie na broń do celów kolekcjonerskich jest łatwiejszy o ile się dobrze do egzaminu przygotujemy, Polecam wziąć udział w naszym kursie na pozwolenie na broń do celów kolekcjonerskich. Tym bardziej warto robić pozwolenie do celów kolekcjonerskich gdyż większy rodzaj broni będziesz mógł posiadać.
Tak, miedzy innymi taką broń można posiadać do celów kolekcjonerskich. Broń, jaką można posiadać do celów kolekcjonerskich określa Art. 10 Ust. 4 Pkt. 7 ustawy o broni i amiunicji. Oprucz broni takiej jaką możesz posiadać do celów sportowych, kolekcjoner może posidać w ramach pozwolenia na broń do celów kolekcjonerskich właśnie miedzy innimi broń bojową, sygnałową np kal 25 mm, gazową, alarmową, strzelby gwintowane, kniejówki, drylingi, czwórlufki, broń tzw. kombinowaną myśliwską, samoczynną przystosowaną do strzelania amunicją ślepą. Najszerszy wachlarz dostępnej broni do osoby fizycznej można posiadać w ramach pozwolenia na broń do celów kolekcjonerskich. Warto zatem robić pozwolenie na broń do celów kolekcjonerskich z egzaminem na Policji, a dodatkowo warto mieć licencję zawodnika sportowego wydaną przez PZSS jeśli chcesz brać udział w zawodach organizowanych w ramach PZSS.